Aktualności

Aktualności


Zapraszamy do udziału w projekcie

Data: 02.08.2021 Kategorie: Aktywna integracja w powiecie gostyńskim i śremskim

baner z logami: fundusze europejskie, RP, samorząd województwa wlkp, unia europejska

Lider projektu Kancelaria Ekonomii Społecznej non profit spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w partnerstwie ze Spółdzielnią Socjalną ARKA zaprasza do udziału w projekcie pt.: „Aktywna integracja w powiecie gostyńskim i śremskim”.

Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatów gostyńskiego i śremskiego w województwie wielkopolskim (dalej WLKP). Wsparcie otrzymują wyłącznie osoby zagrożone ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji społecznych oraz kwalifikacji zawodowych wśród 100 uczestników (dalej UP), w tym 60 kobiet, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkujących obszar realizacji proj. (powiaty: gostyński i śremski). Cel zostanie osiągnięty w okresie od 1.08.2021 roku do 31.12.2022 roku (w okresie 17 miesięcy realizacji projektu).

Projekt oferuje wsparcie dotyczące aktywnej integracji w 2 obszarach: aktywizacja społeczna i aktywizacja zawodowa.

W ramach aktywizacji społecznej każdy UP otrzyma wsparcie w postaci warsztatów i treningów: kompetencji i umiejętności społecznych, grup wsparcia, poradnictwa prawnego, rodzinnego i psychologicznego.

W ramach aktywizacji i integracji o charakterze zawodowym, UP umożliwiamy udział w kursach zawodowych zakończonym egzaminem i wydaniem certyfikatu, co umożliwi podniesienie kwalifikacji lub kompetencji zawodowych. Wyboru szkolenia dokonujemy w oparciu o indywidualne predyspozycje i potrzeby, przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Uczestnikom proponowane będą także staże zawodowe, w sytuacji zdiagnozowania luki w postaci braku adekwatnego do oczekiwań rynku pracy doświadczenia zawodowego. Dla wszystkich UP założono wsparcie w postaci pośrednictwa pracy, ułatwiającego wejście na rynek pracy.

Udział w projekcie jest bezpłatny !!!
Serdecznie zapraszamy do zapisów !!!

Biuro projektu:
Spółdzielnia Socjalna ul. Kolejowa 24, 63-800 Gostyń
Tel. 601 066 070

Całkowita wartość Projektu: 1 085 595,96zł
Dofinansowanie Projektu z UE: 922 756,56zł

Zobacz też


Osoba rozmawiająca przez telefon i pracująca przy laptopie

Projekty

Jesteśmy organizatorem i partnerami projektów asystenckich na terenie całej Polski..

Przejdź do projektów
Zbiór drewnianych klocków przedstawiający napis learn

Szkolenia

Jesteśmy organizatorem szkoleń asystenckich i nie tylko na terenie całej Polski.

Przejdź do szkoleń
Wskazuje napis we want you

Oferty

Jesteśmy profesjonalnym zespołem, który podejmując określone zadania, realizuje je od początku do końca.

Przejdź do ofert

W celu zapewnienia optymalnej wygody korzystania z naszej strony, używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności