Aktualności

Aktualności


Oferujemy wsparcie dla opiekunów faktycznych z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski

Data: 05.05.2022 Kategorie: Pogodna Jesień Życia w Międzyrzec Podlaski

baner z logami: fundusze europejskie, RP, lubelskie, unia europejska

W ramach działań w zadaniu 4 zgodnie z zapisami projektu „Pogodna Jesień Życia w mieście i gminie Międzyrzec Podlaski” przewidujemy realizację 4 etapów wsparcia.

Etap 1. Podnoszenie kompetencji opiekunów faktycznych w formie kształcenia.

Zakładamy 40 godzinne szkolenia teoretyczno – praktyczne oraz wymianę doświadczeń dla grupy 10 osób, zwiększających ich umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi. Wynajem sali wyposażonej w sprzęt do pielęgnacji, fantomy itp. Szkolenie i doradztwo prowadzić będą m.in. lekarze, ratownicy medyczni, rehabilitanci, prawnicy, pracownicy socjalni.

Etap 2.Poradnictwo dla opiekunów faktycznych.

Zapewnimy 30 opiekunom faktycznym uczestniczącym w proj. w tym 20 opiekunom osób objętych stałym wsparciem w Zadaniu 1 i 2, poradnictwo oraz pomoc w uzyskaniu informacji umożliwiających poruszanie się po różnych systemach wsparcia. Porady udzielać będą m.in. lekarze, psycholodzy, rehabilitanci, przeciętnie po 4 godziny i prawnicy po przeciętnie 3 godziny wsparcia na każdego opiekuna faktycznego.

Etap 3. Wsparcie opiekunów faktycznych w formie opieki wytchnieniowej.

Usługi w postaci krótkookresowego (przeciętnie 15 dni) całodobowego pobytu, których celem jest zapewnienie opieki dla osób niesamodzielnych, w zastępstwie za opiekunów faktycznych. Wsparciem tego etapu objętych będzie 15 osób niesamodzielnych.

Etap 4. Finansowanie usługi opiekuńczej dla 10 podopiecznych opiekunów faktycznych.

Udostępnimy 10 opiekunom faktycznym sfinansowanie usługi opiekuńczej w celu umożliwienia im funkcjonowania społecznego, zawodowego lub edukacyjnego, w tym m.in. w szkoleniach i doradztwie w niniejszym zadaniu. Usługi opiekuńcze realizowane będą wg zasad opisanych w Zadaniach 1-2. Przewidujemy wsparcie w wysokości przeciętnie 50 godzin usług opiekuńczych/asystenckich dla 10 osób potrzebujących wsparcia (w tym 4 osoby niepełnosprawne), którymi na co dzień zajmują się opiekunowie faktyczni. Wsparcie okresowe w łącznym wymiarze 500 godzin.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

Centrum Usług Środowiskowych mieści się przy ul. Tadeusza Kościuszki 2 w Międzyrzecu Podlaskim

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Całkowita kwota dofinansowania projektu: 1 773 678,00zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 669 344,00zł

Zobacz też


Osoba rozmawiająca przez telefon i pracująca przy laptopie

Projekty

Jesteśmy organizatorem i partnerami projektów asystenckich na terenie całej Polski..

Przejdź do projektów
Zbiór drewnianych klocków przedstawiający napis learn

Szkolenia

Jesteśmy organizatorem szkoleń asystenckich i nie tylko na terenie całej Polski.

Przejdź do szkoleń
Wskazuje napis we want you

Oferty

Jesteśmy profesjonalnym zespołem, który podejmując określone zadania, realizuje je od początku do końca.

Przejdź do ofert

W celu zapewnienia optymalnej wygody korzystania z naszej strony, używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności