Aktualności

Aktualności


Wsparcie opiekunów faktycznych

Data: 17.04.2023 Kategorie: Pogodna Jesień Życia w Międzyrzec Podlaski

baner z logami: fundusze europejskie, RP, lubelskie, unia europejska

Zakładamy 40 godzinne szkolenie teoretyczno- praktyczne oraz wymianę doświadczeń dla grupy 10 osób, zwiększających ich umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi. Szkolenie i doradztwo prowadzić będą m.in. lekarze, ratownicy medyczni, rehabilitanci, prawnicy, pracownicy socjalni.

Zapewnimy 30 opiekunom faktycznym uczestniczącym w proj. W tym 20 opiekunom osób objętych stałym wsparciem poradnictwo oraz pomoc w uzyskaniu informacji umożliwiających poruszanie się po różnych systemach wsparcia. Porady udzielać będą m.in. lekarze, psycholodzy, rehabilitanci, przeciętnie po 4 godziny i prawnicy po przeciętnie 3 godziny wsparcia na każdego opiekun faktycznego.

Udostępnimy również 10 opiekunom faktycznym sfinansowanie usługi opiekuńczej w celu umożliwienia im funkcjonowania społecznego, zawodowego lub edukacyjnego, w tym m.in. w szkoleniach i doradztwie w niniejszym zadaniu. Przewidujemy wsparcie w wysokości przeciętnie 50 godzin usług opiekuńczych /asystenckich dla 10 osób potrzebujących wsparcia( w tym 4 osoby niepełnosprawne), którymi na co dzień zajmują się opiekunowie faktyczni.

Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia zachęcamy do skorzystania z pomocy i prosimy o kontakt pod numerem tel. 783-691-339.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Całkowita kwota dofinansowania projektu: 1 773 678,00zł
Dofinansowanie projektu z UE: 1 669 344,00zł

Zobacz też


Osoba rozmawiająca przez telefon i pracująca przy laptopie

Projekty

Jesteśmy organizatorem i partnerami projektów asystenckich na terenie całej Polski..

Przejdź do projektów
Zbiór drewnianych klocków przedstawiający napis learn

Szkolenia

Jesteśmy organizatorem szkoleń asystenckich i nie tylko na terenie całej Polski.

Przejdź do szkoleń
Wskazuje napis we want you

Oferty

Jesteśmy profesjonalnym zespołem, który podejmując określone zadania, realizuje je od początku do końca.

Przejdź do ofert

W celu zapewnienia optymalnej wygody korzystania z naszej strony, używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności