Aktualności

Aktualności


Rozpoczęły się pierwsze usługi specjalistyczne

Data: 07.01.2020 Kategorie: Pogodna Jesień Życia w Zabrzu II

baner z logami: fundusze europejskie, RP, śląskie, unia europejska

Od dziś rozpoczęliśmy świadczyć specjalistyczne usługi opiekuńcze dla podopiecznych naszego projektu. Mamy nadzieję, że zabiegi specjalistyczne tj. masaże, ćwiczenia rehabilitacyjne itp. pomogą naszym uczestnikom projektu w lepszym codziennym funkcjonowaniu.
Życzymy wytrwałości w ćwiczeniach !

Dodatkowo informujemy i zapraszamy do korzystania z usług rehabilitacyjnych:

W ramach realizacji projektu „Pogodna Jesień Życia w Zabrzu II” w zadaniu 3 pt. „Wsparcie merytoryczne opiekunów/asystentów i dodatkowe wsparcie osób niesamodzielnych” mamy do zrealizowania miedzy innymi 4.000 godzin specjalistycznych usług opiekuńczych. W związku z realizacją tego zadania nasi pracownicy specjalistyczni znając już naszych podopiecznych będą wiedzieć, który z podopiecznych dodatkowo potrzebuje wsparcia w zakresie świadczenia specjalistycznych usług opiekuńczych. Jednakże, aby podopieczny mógł skorzystać z w/w usług musi przedstawić zaświadczenie od lekarza, na którym zlecona jest potrzeba skorzystania ze specjalistycznych usług opiekuńczych. Usługi specjalistyczne wykonują osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym.

Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 22 września 2005 r. w sprawie specjalistycznych usług opiekuńczych „(…) Specjalistyczne usługi są świadczone przez osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodu: pracownika socjalnego, psychologa, pedagoga, pedagoga, logopedy, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, asystenta osoby niepełnosprawnej, opiekunki środowiskowej, specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty.”

Serdecznie zapraszamy !

Wartość projektu: 2 085 715,20zł
Wkład Funduszy Europejskich: 1 772 857,92zł

Zobacz też


Osoba rozmawiająca przez telefon i pracująca przy laptopie

Projekty

Jesteśmy organizatorem i partnerami projektów asystenckich na terenie całej Polski..

Przejdź do projektów
Zbiór drewnianych klocków przedstawiający napis learn

Szkolenia

Jesteśmy organizatorem szkoleń asystenckich i nie tylko na terenie całej Polski.

Przejdź do szkoleń
Wskazuje napis we want you

Oferty

Jesteśmy profesjonalnym zespołem, który podejmując określone zadania, realizuje je od początku do końca.

Przejdź do ofert

W celu zapewnienia optymalnej wygody korzystania z naszej strony, używamy plików cookie. Kontynuując przeglądanie, wyrażasz zgodę na naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności